Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Uważamy, zgodnie z zaprzyjaźnionym personelem medycznym (lekarzami, ratownikami medycznymi, pielęgniarkami) oraz w oparciu o liczne opinie klientów, że termometr Visiofocus 06400 to prawdopodobnie najlepszy termometr na świecie. Czym sobie na to zasłużył? Przede wszystkim jest to bardzo dobry termometr bezdotykowy dla dzieci i niemowląt. Czas, jaki termometr visiofocus potrzebuje na dokonanie niezwykle precyzyjnego pomiaru, to zaledwie jedna sekunda! Istnieją różne termometry elektroniczne, niektóre również „mierzą w 1 sekundę”, ale to urządzenie zdecydowanie wykonuje tę czynność w stu procentach dokładnie.

Ciekawą funkcją, dzięki której termometr elektroniczny visiofocus zyskał zaufanie profesjonalistów (personelu medycznego) jest wyświetlanie temperatury bezpośrednio na pacjencie. Specjalny bezpieczny dla ludzkiego oka projektor informuje nas bezpośrednio na badanym organizmie lub przedmiocie o jego temperaturze i czyni to w sposób ciągły. Oznacza to, że badając temperaturę ciała naszego dziecka, w dowolnym momencie możemy zbadać np. temperaturę przygotowywanej wody do kąpieli lub posiłku. Bardzo istotną cechą, jaką termometr visiofocus 06400 posiada, jest kalibracja jego czujników względem temperatury otoczenia, w którym się znajduje. Cecha ta oznacza, że termometr nie jest narażony na ryzyko błędu spowodowanego zmianą otoczenia i nie dotyczy to tylko i wyłącznie warunków ekstremalnych, lecz np. sytuacji, gdy zmieniamy wraz z dzieckiem pomieszczenie, w którym przebywamy. Większość termometrów medycznych nie posiada możliwości kalibracji, a co za tym idzie zwyczajnie przekłamują wynik z powodu braku korekcji czujników w perspektywie zmiany otoczenia. Zaleta ta, wykorzystywana bywa np. w ratownictwie medycznym, gdzie termometr visiofocus doskonale się odnalazł. Po przybyciu do pacjenta przebywającego w ciepłym domu, urządzenie wyciągane jest zimą z zabudowy ambulansu, a mimo to natychmiast gwarantuje personelowi ratowniczemu pewny i błyskawiczny pomiar. Większość urządzeń w takich sytuacjach traci zdolności diagnostyczne i zwyczajnie wprowadza użytkownika w błąd.

termometr visiofocus

Często jesteśmy pytani o to, czy termometr elektroniczny elektroniczny jest dokładny oraz czy termometr bezdotykowy jest dokładny – naszym zdaniem nie każde urządzenie tego typu zasługuje na miano narzędzia diagnostycznego, jednak wszystkie produkty firmy Tecnimed to pełnowartościowy profesjonalny sprzęt medyczny. Niezależnie od tego, czy w naszych rękach znajduje się podstawowy thermofocus 0700a, bardziej zaawansowany thermofocus 01500a3, czy też prezentowany w tym miejscu profesjonalny termometr bezdotykowy Visiofocus 06400, dokładności pomiaru możemy być w stu procentach pewni. Precyzja wyniku to najważniejsza rzecz, jaką urządzenia do pomiaru temperatury powinny nam oferować – jest to kwestia wręcz oczywista ale niestety nierzadko ignorowana przez nieodpowiedzialnych producentów oraz dystrybutorów sprzętu medycznego. Dodatkowym atutem może okazać się fakt, że termometr posiada solidny i elegancki design.

Podsumowując: urządzenie thermofocus 06400 to profesjonalny termometr medyczny, prosty i wygodny w obsłudze, a jednocześnie bardzo zaawansowany technologicznie. Wyprodukowany został we Włoszech, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości sprzętu tworzonego na terenie Chin. Urządzenie posiada dwuletnią gwarancję, zaś producent określa jego żywotność na co najmniej dziesięć lat. Jeden komplet baterii wystarcza na wykonanie nawet 10 tysięcy pomiarów.

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- profesjonalny termometr medyczny
- przeznaczony do użytku szpitalnego oraz domowego
- wyświetla temperaturę na czole i każdej innej części ciała oraz na dowolnym innym obiekcie
- oznaczanie temperatury z czoła, powieki, żyły szyjnej
- w pełni włoska produkcja
- najwyższa precyzja pomiaru
- doskonała jakość wykonania
- całkowicie bezdotykowy i bezpieczny w stosowaniu
- umożliwia dokonywanie pomiaru temperatury otoczenia, posiłków i kąpieli
- zapamiętuje 9 ostatnich pomiarów
- kalibracja względem temperatury otoczenia (gwarancja pewnego pomiaru niezależnie od miejsca)
- umożliwia skorzystanie z dwóch trybów kalibracji (manualnej i automatycznej)
- błyskawiczny pomiar - w ciągu zaledwie jednej sekundy
- 2 lata gwarancji
- w komplecie z plastikowym etui


visiofocus

punktor  DODATKOWE INFORMACJE:

- termometr elektroniczny bezdotykowy
- miejsce pomiaru człowiek: żyła szyjna, powieka, czoło
- inny pomiar: otoczenia, przedmioty, ciecz
- producent ocenia żywotność tego termometru na 10 lat
- emituje bezpieczne wiązki światła LED
- wbudowana pamięć: 9 ostatnich pomiarów
- czas pomiaru 
ok. 1 sekunda
- zakres temperatury ciała: 34,0 ° C-42,5 ° C
- zakres temperatury w pomieszczeniu: 16,0 ° C do 40,0 ° C
- źródło zasilania: 4 AAA LR03 baterie alkaliczne 1,5 V 
- rozmiar termometru: 144 x 43,5 x 21,5 mm
- ciężar urządzenia: 98 g

Napisz opinię
2017-06-23 13:28:36 - 

Termometr jest bardzo wytrzymały, ładny i dokładny. Posiada tyle dodatkowych funkcji, że zdecydowanie jest wart swojej ceny

2017-07-05 13:05:35 - 

Chyba jedyny termometr bezdotykowy, na którym faktycznie można polegać. Kosztuje sporo, ale służy świetnie i praktycznie na całe życie...

2020-05-22 14:47:30 - 

najlepszy na rynku według mnie a przerobiłam kilka modeli szybko mierzy ma wszystko co trzeba

2020-05-26 15:10:53 - 

widać ze jest to jeden z liderów wśród termometrów nie bez powodu mój wybór padł na niego cena jednak wciąż wysoka

2020-05-27 14:52:50 - 

Termometr fajny ale kalibracja trwa 3 min, trochę długo gdy potrzebujemy natychmiast wykonać pomiar