Wczytuję dane...

punktor  W KILKU SŁOWACH...

Pomiar ciśnienia u dziecka bywa trudny nie tylko ze względu na fakt, że najmłodsi niechętnie podchodzą do różnego rodzaju badań. Bardzo częstym problemem pojawiającym się podczas próby wykonania (nierzadko rutynowej) czynności jaką jest mierzenie ciśnienia u dzieci są ograniczenia techniczne, a konkretnie brak odpowiedniego ciśnieniomierza. Aparaty do pomiaru ciśnienia u dorosłych nie nadają się do badania dzieci. Z pomocą przychodzą mankiety do ciśnieniomierzy dla dzieci. Mankiety do mierzenia ciśnienia u dzieci posiadają odpowiednie wymiary i strukturę wewnętrzną, pozwalającą na pomiar ciśnienia u najmłodszych pacjentów. Produkt ten składa się z trzech typów mankietów:
- mankiet dla noworodka (niemowląt)
- mankiet dla dzieci
- mankiet dla starszych dzieci (oraz ew. dzieci otyłych, młodzieży)

Dobór odpowiedniego mankietu do ciśnieniomierza jest bardzo prosty - wystarczy założyć go na rączkę dziecka i obserwować w jaki sposób układa się on w trakcie pompowania. Jeżeli powietrze rozchodzi się równomiernie, mankiet obejmuje odpowiednią część kończyny górnej i jego praca nie powoduje bólu - wszystko powinno być w porządku, a pomiar wykonany będzie w sposób precyzyjny.

punktor  GŁÓWNE ZALETY:

- zestaw składa się z trzech wysokiej jakości mankietów
- wymiary poszczególnych mankietów to:

  • mankiet dla noworodka (niemowląt): obwód do 13 cm, szerokość 5,5 cm

  • mankiet dla dzieci: obwód od 13 do 19 (cm), szerokość 8 cm

  • mankiet dla młodzieży (nastolatków, pacjentów otyłych): obwód 18,4 do 26,7 (cm), szerokość 10 cm

- konstrukcja mankietów jednowężykowa (z jednym wężykiem)
- kompatybilne z ciśnieniomierzami zegarowymi oraz półautomatycznymi
- posiadają trwałe rzepy zapinające

Napisz opinię
2017-06-21 20:06:16 - 

Bardzo dobrze sprawdzają się u moich małych pacjentów. Rzepy trzymają się solidnie nawet wtedy, gdy dziecko się "wierci".