Zestawy, maski i ustniki do inhalacji – czym się różnią i jak wybrać?


W dzisiejszych czasach coraz częstszą metodą leczenia są różnego rodzaju inhalacje. Rozwój przemysłu i cywilizacji sprawdzają, że coraz więcej osób cierpi na choroby dróg oddechowych. Dotyka to zarówno małe dzieci jak i dorosłych. Wpływ na częstotoliwość występowania takich chorób ma wiele czynników, najbardziej popularnymi są jednak: infekcje, predyspozycje fizyczne, palenie papierosów – zarówno bierne jak i czynne, wdychanie spalin, a także długotrwałe przebywanie w zakurzonych miejscach. Wraz z możliwością inhalacji – bezpiecznej i skutecznej metody leczenia – wzrasta zapotrzebowanie pacjentów na inhalatory i nebulizatory. Duży wybór tych urządzeń znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. Aby ułatwić Państwu podjęcie decyzji odnośnie wyboru odpowiedniego produktu, opisaliśmy niektóre z nich.

Wśród zestawów dostępnych w naszym sklepie wyróżniliśmy dziś:
– zestaw do inhalacji AndyMed Evo
– zestaw Andy Flow
– tradycyjny zestaw do inhalacji z ustnikiem
– tradycyjny zestaw do inhalacji z maską (maseczka do inhalacji z drenem)

Zdecydowanie najszybszym i najnowocześniejszym z nich jest zestaw AndyMed Evo. Ten produkt jest nowością na polski rynku, jednak coraz szybciej zdobywa zwolenników. Na samym początku warto zaznaczyć, że zestaw jest uniwersalny. Mogą z niego korzystać zarówno dorośli, dzieci jak i najmłodsza grupa pacjentów – noworodki. AndyMed Evo posiada praktycznie same zalety, dlatego jest polecany przez lekarzy i chętnie kupowany przez ludzi. Pierwszą z tych zalet jest szybkość, z jaką można przeprowadzić inhalację. Przeglądając i porównując oferty produktów znajdujących się na rynku można zauważyć, że nie stworzono jeszcze równie szybkiego nebulizatora. Pod tym względem znacznie przewyższa konkurencyjne produkty. Inhalator AndyMed Evo umożliwia bowiem inhalację w tempie 1 ml na minutę! Jest to równoznaczne z tym, że cały proces trwa zaledwie 3-4 minuty, co stanowi rekord. Tempo inhalacji jest ważnym czynnikiem przy zakupie produktu tego typu, ponieważ każdemu zależy na czasie. Warto go poświęcić pasji bądź przyjemnościom, a czynności lecznicze ograniczyć do możliwego minimum. Rzecz jasna w grę wchodzi również ten czas, który na inhalację jest wstanie poświęcić nam nasze dziecko – wiadomym jest, że zazwyczaj mamy go niestety jak najmniej.

Najszybszy zestaw do inhalacji Andy Med Evo

Kolejną zaletą jest kompatybilność urządzenia. Inhalator tej firmy pasuje bowiem praktycznie do każdego modelu inhalatora. Nebulizator posiada standardowe końcówki. Istnieje oczywiście minimalne ryzyko, że znajdą Państwo niepasujące urządzenie, jednak jest to niezwykle mało prawdopodobne, ponieważ od wielu lat inhalatory produkowane na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać wiele wymagań. Jednym z nich jest posiadanie standardowego rozmiaru gniazd i złącz. Za zakupem zestawu AndyMed przemawia także możliwość określenia inhalowanej części układu oddechowego. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ każda osoba jest inna, w związku z czym ma inne zapotrzebowania i choroby. Niektórzy potrzebują terapii oskrzeli, natomiast inni tchawicy. Możliwość wyboru takiego odcinka sprawia, że całe drogi oddechowe nie muszą być inhalowane. Chory otrzyma odpowiednią dawkę leczniczej substancji dokładnie w miejscu zapotrzebowania. Włączenie tego trybu jest niezwykle proste: wystarczy na nebulizatorze wybrać odpowiednią literkę.

– nakładka z literką „A” – odpowiada za inhalację gardła i krtani (górnych dróg oddechowych)
– nakładka z literką „B” – poddaje terapii tchawicę oraz oskrzela (środkową część układu oddechowego)
– nakładka z literką „C” – jest odpowiedzialna za inhalację płuc

andymed EVO

Zestaw do inhalacji AndyMed Evo bije rekordy popularności. Śmiało można powiedzieć, że jest produktem niemalże idealnym. Ciężko byłoby znaleźć wśród innych produktów tego typu coś, co mogłoby dorównać temu zestawowi. AndyMed umożliwia bowiem bardzo szybką inhalację, niezależnie od wieku pacjenta. Dodatkowo posiada możliwość wyboru inhalowanej części dróg oddechowych oraz nie przysparza problemów z dopasowaniem go do innych produktów. Jakość wykonania również nie wzbudza zastrzeżeń. Każdy element urządzenia został wykonany z dużą dokładnością i dbałością, dlatego inhalator posłuży Państwu na długie lata. Całość jest lekka, a wygląd estetyczny, co również jest ważne. Z nebulizatora mogą korzystać nawet osoby mniej doświadczone i starsze, ponieważ obsługa ogranicza się do wyboru odpowiedniej literki wspomnianej wyżej. Dalej wszystko dzieje się automatycznie. W zestawie znajdą Państwo: 2 maski – jedna dla osób dorosłych oraz jedna dla dzieci, rozpylacz z kompletem nakładek odpowiadającym poszczególnym literkom, ustnik, a także dren tlenowy. Sprawia to, że otrzymują Państwo kompletny zestaw, do którego nie trzeba już nic dokupywać.

Na samym początku wspomnieliśmy o 3 zestawach. Drugim z nich jest zestaw do inhalacjiAndy Flow. Pierwsze co rzuca się w oczy, to niska cena, która z pewnością stanowi dużą zaletę tego produktu. Korzystać z niego mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy, kto chociaż raz skorzystał w zestawu Andy Flow stwierdzi, że jest to jeden z wygodniejszych i prostszych w użyciu urządzeń. Nebulizator tej firmy jest tak chwalony przez kupujących, że zostaje seryjnie dodawany do wszystkich inhalatorów Med2000. Dodatkową korzyścią jest kompatybilność urządzenia. Tak samo jak zestaw opisany powyżej, Andy Flow pasuje do zdecydowanej większości inhalatorów dostępnych na rynku. Oba produkty łączy również możliwość wyboru inhalowanej części dróg oddechowych. Również Andy Flow posiada taką funkcję, czyli:

Inhalator Andy Flow

Nakładka A – umożliwia inhalowanie górnych dróg oddechowych, do których zaliczamy gardło i krtań
Nakładka B – umożliwia inhalowanie środkowej części dróg oddechowych, jaką są oskrzela oraz tchawica
Nakładka C – umożliwia inhalowanie płuc, czyli dolnych dróg oddechowych

Zestaw umożliwia płynną i sprawną regulację tempa całego leczniczego procesu. Firma Med2000 zwraca szczególną uwagę na detale. Zamawiając u nas produkt, dotrze on do Państwo sterylnie i pojedynczo zapakowany. Dodatkową zaletą jest długi termin przydatności, zatem nie trzeba się martwić, że chwilę po dokonaniu zakupu urządzenie będzie się nadawało jedynie do kosza na śmieci. Zestaw jest kompletny, nie trzeba nic dokupywać. Znajdują się w nim: 2 maski – dla dorosłych i dla dzieci, dren tlenowy, ustnik, no i oczywiście nebulizator wraz z trzema nakładkami opisanymi powyżej.

Ostatnim niestandardowym zestawem, o którym wspomnimy, jest zestaw do inhalacji z ustnikiem. Znajdą w nim Państwo dodatkowo dren tlenowy oraz karbowany przewód. Jego niska cena w porównaniu do wysokiej jakości jest bezkonkurencyjna. Nebulizator wraz z ustnikiem zapewniają dużą wygodę podczas terapii bez konieczności stosowania maski z nebulizatorem. Jest to wygodne dla zdecydowanej większości pacjentów.

Zestaw do inhalowania z ustnikiem

Zestaw do inhalowania z ustnikiem umożliwia przeprowadzenie całego procesu bardzo sprawnie i szybko. Tworzywo, z którego wykonany każdą część zestawu, jest nietoksyczne i nie wywołuje u pacjenta absolutnie żadnych negatywnych reakcji ze strony organizmu. Innymi zaletami są:
– kompatybilne z większością inhalatorów końcówki
– pojedyncze, sterylne pakowanie
– bardzo długi termin przydatności

Podsumowując – wszystkie 3 opcjonalne zestawy zostały stworzone z myślą o ułatwieniu życia pacjentom z chorobami dróg oddechowych. Wszystkie 3 w 100% spełniają swoje zadanie, są produktami sprawdzonymi przez chorych oraz polecanymi przez lekarzy. Firma Med2000 jest włoską firmą słynącą z wysokiej dokładności podczas produkcji swoich wyrobów medycznych. Każdy, nawet najmniejszy element jest precyzyjnie wykonany i dopasowany tak, aby otrzymali Państwo wyrób na najwyższym poziomie.

W tym zestawieniu wspominamy również o standardowym i najbardziej popularnym zestawie do inhalacji, jakim jest maska do inhalatora z nebulizatorem. Jest to maseczka do inhalacji, przeznaczona dla każdego pacjenta niezależnie od wieku, która posiada dodatkowo dren tlenowy i kielich na lek.

Maska do inhalacji

Maski są stosowane jednorazowo do inhalatorów lub innych źródeł tlenu. Dzięki temu gwarantują zachowanie wysokiej higieny w miejscu stosowania. Inne zalety tego produktu to:
– kompatybilne ze wszystkimi inhalatorami końcówki
– nietoksyczne tworzywo, z którego wykonano produkt
– sterylne zapakowanie

Korzystanie z tego wyrobu jest niezwykle proste. Dla ułatwienia opisaliśmy instrukcję krok po kroku, jak stosować maseczkę do inhalacji:
1. Najpierw należy wyjąć całość z opakowania i sprawdzić, czy nie brakuje żadnej z części
2. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie kielicha lekiem lub inną substancją, którą chcemy wprowadzić do dróg oddechowych
3. Następnie podłączamy kielich z maską do inhalacji
4. Na końcu podpinamy dren tlenowy
Urządzenie jest już gotowe do użycia. Teraz wystarczy już tylko dopasować maseczkę do twarzy – swojej lub pacjenta – za pomocą elastycznej gumki oraz specjalnej blaszki do modelowania, a następnie nałożyć maskę na twarz tak, aby szczelnie do niej przylegała. Inhalator włączamy i czekamy, aż rozpocznie się proces nebulizacji.

Zupełnie innym produktem jest smoczek do inhalatora Gess. Ten wyrób przeznaczony jest dla najmłodszej grupy pacjentów i staje się coraz bardziej popularny wśród ich rodziców oraz opiekunów. Idea podczas tworzenia tego produktu była prosta – ma on przyzwyczaić dziecko do inhalacji na podstawie pozytywnych skojarzeń. Powszechnie wiadomo, że najmłodsi z chęcią biorą do ust smoczki, zatem i smoczek Gess jest przez nich akceptowany, a co więcej – chętnie brany do ust. Dzieci boją się standardowych masek do inhalacji i właśnie przez ten fakt narodził się pomysł stworzenia tego innowacyjnego produktu. Jak wspomniano na samym początku – smoczek jest uniwersalny. Pasuje do większości urządzeń, zatem podczas dokonywania zakupy nie trzeba się martwić rozmiarami.

Smoczek do inhalowania dzieci

Cały proces inhalacji za pomocą smoczka Gess przebiega dużo spokojniej i przyjemniej. Dziecko nie płacze, ponieważ smoczek działa uspokajająco i jest już dziecku znany, natomiast rodzice w spokoju mogą dokonać inhalacji i nie martwić się o reakcję dziecka. Wszystko przebiega bezpiecznie, w sprawdzonych warunkach.

Na samym końcu opiszemy dla Państwa irygator do płukania nosa i zatok znanej i cenionej firmy Rino Med, która pochodzi z Włoch.

Irygator do nosa i zatok

Irygator na zatkany nos i zatoki firmy Rino Med to produkt najwyższej jakości. Dzięki temu mamy pewność co do trwałości i parametrów tego urządzenia. „Rino Med” można stosować jako uzupełnienie posiadanego już inhalatora i jest to coraz częściej praktykowane rozwiązanie. Umożliwia on skuteczną i szybką terapię zarówno zatok jak i nosa. Posiada wiele zastosowań, do których zaliczymy m.in. alergie, stany zapalne czy nieżyt nosa. Do terapii można zastosować praktycznie każdą substancję leczniczą. Zarówno sole morskie, leki jak i inne preparaty. Ten solidnie wykonany irygator przyjdzie do Państwa sterylnie, pojedynczo zapakowany, co daje gwarancję wysokiej higieny, a tym samym zapewnia bezpieczeństwo podczas stosowania. Produkt posiada gwarancję aż na 2 lata oraz długi termin przydatności.

Biorąc pod uwagę wszystkie opisane produktu zauważamy, że w przypadku regularnie prowadzonych inhalacji lub problemów z ich skutecznością, warto wspomagać się najciekawszymi rozwiązaniami w formie zaawansowanych technologicznie zestawów. Standardowe zestawy do inhalacji z maską lub ustnikiem to warianty raczej tymczasowe lub doraźne, lecz z pewnością również do pewnego momentu skuteczne i cenne.