Asortyment medyczny przydatny dla małych dzieci.


Asortyment medyczny dla dzieci to sprzęt przeznaczony dla maluszków i ich opiekunów. Dzieci wymagają szczególnej opieki zwłaszcza te najmłodsze. Produkty dla maluszka to zróżnicowany asortyment, który może dotyczyć zdrowia dziecka ale również dbania o jego skórę. Wiemy, że skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i wymaga szczególnej opieki. Dla dzieci powstały specjalistyczne kosmetyki i artykuły higieniczne, które mają bezpieczny skład. Do takich produktów zaliczamy różnego rodzaju oliwki, olejki, balsamy, kremy o działaniu łagodząco pielęgnacyjnym. Dla dzieci również warto wybierać specjalne delikatne chusteczki nawilżające do oczyszczania skóry, zwłaszcza przydatne podczas przebierania malucha. Skóra dziecka szczególnie w okolicach intymnych narażona jest na podrażnienia. Dlatego na te miejsca należy zwrócić szczególną uwagę w czasie przewijania i stosować produkty wysokiej jakości w tym także pieluszki. Doskonałym pomysłem w oczyszczaniu skóry dziecka oprócz delikatnych chusteczek nawilżanych są miękkie gaziki pozwalające na bezpieczne czyszczenie oczek, okolic pępuszka itp.

Delikatne chusteczki nawilżane dla dzieci

Oprócz tego warto dla dzieci wybierać delikatne i miękkie podkłady, które zabezpieczają łóżko czy wózek przed przemoczeniem i innymi nieczystościami. Dobrym wyborem będą jednorazowe podkłady z podfoliowaną strukturą mające bardzo miękką warstwę wierzchnią, która nie wywołuje podrażnień. Asortyment dla dziecka to nie tylko produkty do pielęgnacji ciała ale także produkty pomagające w czasie choroby. Dzieci podobnie jak osoby dorosłe cierpią na różnego rodzaju schorzenia i jednostki chorobowe. Okres choroby dziecka jest nie tylko nieprzyjemny dla malucha ale także bardzo trudny dla rodziców. Zwłaszcza przeziębienia u dziecka objawiające się kaszlem czy katarkiem. Małe dziecko niestety nie potrafi samodzielnie opróżnić noska w tych czynnościach musi mieć pomoc rodzica. Do oczyszczania nosa z wydzielin dla dzieci zostały przeznaczone ręczne gruszki, które sprawdzą się bardziej profilaktycznie niż w czasie choroby. Z kolei na uporczywy katar najlepszym rozwiązaniem będą aspiratory do nosa dla maluszka. I tutaj wybór jest bardzo duży od ręcznych aspiratorów do elektrycznych.

Aspirator elektryczny do noska

Ręczne aspiratorki dedykowane są zazwyczaj do podłączenia do odkurzacza. Zwykle mają stałą moc lub regulowaną na urządzeniu tak aby były bezpieczne dla malucha. Jednak tutaj aby podłączyć taki aspirator musimy mieć odkurzacz w domu. Dlatego jednym z lepszych rozwiązań jeżeli chodzi o oczyszczanie noska dzieci jest zastosowanie aspiratorów elektrycznych. Są to urządzenia na baterie, które posiadają regulowaną moc, wymienne końcówki. Obecnie na rynku istnieje duża różnorodność jeżeli chodzi o elektryczne aspiratory dla dzieci. Są to urządzenia niewielkich rozmiarów ale coraz częściej aspiratory dla dzieci mają kolorową obudowę, niekiedy także przypominające np. postaci z bajek czy zwierzątka jak np. aspirator Pingo. Urządzenie zostało wykonane na kształt małego kolorowego pingwinka dodatkowo posiadającego kilka melodyjek, które możemy odtwarzać w trakcie oczyszczania noska. Co znacznie wpływa na komfort dziecka i pozwala go uspokoić poprzez zainteresowanie urządzeniem przypominającym zabawkę.

Miękkie podkłady podfoliowane

Kolejnym przydatnym urządzeniem medycznym dla dzieci są inhalatory. Wiele rodziców małych dzieci stosuje przy chorobach oddechowych różnego rodzaju inhalatory/nebulizatory. Są to urządzenia medyczne, które pozwalają na skuteczną aplikację leku metodą wziewną, dzięki temu leczenie jest bardziej efektywne a dziecko szybciej powraca do zdrowia. Urządzenia do inhalacji i nebulizacji są zróżnicowane pod względem budowy i działania. Mamy inhalatory kompresorowe z mocnym tłokowym silnikiem, inhalatory ultradźwiękowe, membranowe czy proszkowe te najczęściej przepisywane przez lekarza prowadzącego. Tutaj przed wyborem warto poczytać o poszczególnych modelach co oferują. Szczególnie istotne jest to jaki rozmiar cząsteczki generują, szybkość nebulizacji/inhalacji. Weźmy również pod uwagę to jaki rodzaj leku mamy stosować i czy nasz inhalator/nebulizator może taki lek rozpylać. W inhalatorach tłokowych nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o stosowanie różnego rodzaju leków ale już np. w inhalatorach dźwiękowych czy membranowych takie ograniczenia istnieją. Dla dzieci również powstał specjalistyczny asortyment o zróżnicowanym kolorze oraz kształcie. Inhalatory dla dzieci można znaleźć w kolorze, przypominające wyglądem zabawki, posiadające dodatkowo w zestawach malowanki, naklejki itp. Jeżeli inhalator stosujemy tylko dla dziecka to warto rozważyć zakup urządzenia przypominającego zabawki. Natomiast kiedy inhalacji/nebulizacji wymaga cała rodzina to są również urządzenia dedykowane zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych posiadające w komplecie zestawy mniejszych i większych maseczek.

Wspomnieliśmy także o inhalatorach proszkowych to inhalatory, które zapisuje lekarz specjalista na receptę. I tutaj warto wspomnieć o dedykowanych do tego rodzaju urządzeń tub – komór inhalacyjnych. Tuby inaczej nazywane komorami inhalacyjnymi – spejserami to pomocniczy asortyment, który ma na celu ułatwienie podaży leku ale także aplikację dawki w całości. Małe dzieci jak wiadomo mają problem z wzięciem odpowiedniego wdechu co niestety zmniejsza skuteczność terapii. Dlatego zastosowanie komory inhalacyjnej jest doskonałym rozwiązaniem, warto wspomnieć tutaj o komorach z możliwością zastosowania maski lub ustnika. Tuby z maską w przypadku inhalacji stosuje większość osób dorosłych w tym równie dzieci ale zdarza się, że nasz maluch nie może się przyzwyczaić do takiej maseczki wtedy warto wypróbować komory z ustnikiem. Oprócz inhalatorów dla maluchów również możemy zakupić specjalistyczne termometry. Mowa tutaj nie o zwykłych elektronicznych termometrach, które można użytkować u osób starszych jak i również dzieci. Taki termometr jest zazwyczaj w większości domów przy małych dzieciach.

Inhalator dla dziecka wykonany na wzór zabawki 

Jeżeli mówimy o elektronicznych termometrach to tutaj warto zwrócić uwagę czy urządzenie może dokonywać pomiaru wody, mleka, temperatury otoczenia itp., co jest niezwykle przydatne przy małym dziecku. Jednak oprócz tradycyjnych termometrów oraz elektronicznych istnieją także specjalistyczne termometry pozwalające na wielogodzinny pomiar temperatury ciała dziecka. Niewiele rodziców pewnie słyszało o takich urządzeniach. Są to nowoczesne monitory pomiaru temperatury. Termometr nie wygląda jak zwykły elektroniczny termometr dostępny w większości aptek i sklepów medycznych. A jest to urządzenie z niewielkim monitorkiem i plastrami, które umieszcza się na ciele dziecka. Dzięki takiemu urządzeniu możemy monitorować temperaturę przez kilkadziesiąt godzin wyświetlając ją np. na telefonie. Takim termometrem jest monitor gorączki Microlife PT-200.Ten model wymaga ściągnięcia darmowej aplikacji na telefon, dzięki temu uzyskujemy stały dostęp do wyników pomiarowych dziecka. Aplikacja działa na Bluetooth, więc dziecko może spać w innym pomieszczeniu a rodzić ma cały czas możliwość śledzenia pomiarów na swoim telefonie. Urządzenie tego typu jest bardzo przydatne u malutkich dzieci.