Opatrunki w sprayu na zabezpieczanie ran, małych krwotoków. Preparaty do odklejania plastrów.


Zazwyczaj większość z nas opatrunki kojarzy z zwykłymi plastrami naklejanymi na powierzchnię rany. Taki rodzaj opatrunków możemy spotkać najczęściej w aptece, sklepie medycznym czy drogeriach. Są to bardzo popularne plastry do zabezpieczania ran przed zabrudzeniem, wnikaniem drobnoustrojów itp. niebezpiecznych patogenów, które mogłyby spowodować zakażenie. A co jeśli zwykłe opatrunki zamienilibyśmy na opatrunki w sprayu. Niewiele osób wie, że takowe istnieją na rynku już od jakiegoś czasu i można je zakupić w większości aptek czy medycznych sklepach.

Akutol Stop – preparat do tamowania krwi

A więc co przemawia za korzystaniem z opatrunków w sprayu?

Opatrunki w sprayu to zróżnicowany asortyment, który może posłużyć nam do zabezpieczania ran przed zabrudzeniami i innymi zanieczyszczeniami ale również do tamowania krwotoków. Można wyróżnić również inne opatrunki w sprayu chociażby chłodzące, niwelujące opuchliznę. Jednak dzisiejszy wpis poświęcimy opatrunkom w aerozolu przybliżając Państwu ich charakterystykę i sposób zastosowania. Jednym z rodzajów takiego opatrunku jest spray przeznaczony do zabezpieczania drobnych ran, otarć, skaleczeń. Jest to jeden z popularniejszych plastrów w płynie obecnie znajdujących się na rynku o nazwie Akutol Spray.

Preparat posiada formę aerozolu, która po spryskaniu na ranę tworzy swoisty opatrunek dlatego też nazywany bywa plastrem w spray’u. Ten rodzaj preparatu pozwala chronić rany, skaleczenia, nacięcia, otarcia przed zabrudzeniami. Co istotne to tworzy na skórze elastyczną warstwę, która pozwala na swobodne poruszanie się nie ograniczając ruchu. Dlatego taki opatrunek polecany jest dla osób, które chcą zabezpieczyć ranę i nadal bez ograniczeń poruszać się wykonując codzienne czynności. Doskonale sprawdza się u dzieci, bardzo często dziecko jest ruchliwe i zwykły plaster odkleja się samoistnie przy zabawie, uprawianiu sportów itp. Dodatkowo można go stosować na każdą część ciała nawet w miejsca, gdzie utrudnione jest naklejanie zwykłych opatrunków jak łokcie, kolana czy okolice intymne. Ten rodzaj zabezpieczenia jest odporny na zmywanie i długo utrzymuje się na skórze można go zdjąć za pomocą alkoholu. Co istotne to w spray’u zastosowano także wyciągi roślinne posiadające działanie przeciwzapalne przyspieszające również efekt gojenia się rany. Aplikacja tego środka jest niezwykle prosta i szybka. Wystarczy jedynie oczyścić ranę i odpowiednio ją zdezynfekować po czym spryskać drobne skaleczenie czy nacięcie i powrócić do kontynuowania czynności.

Kolejnym produktem, który warto mieć zawsze przy sobie jest spray do tamowani krwi. Każdemu z nas może zdarzyć się mały wypadek, który powoduje niewielkie krwawienie jednak bardzo trudne do zatamowania. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji warto mieć zawsze w apteczce spray Akutol do tamowania niewielkich krwawień. Jest to rodzaj opatrunku w sprayu pozwalający na szybkie tamowanie krwawień z niewielkich ran, nacięć powierzchniowych. Spray tego typu zapewnia nam błyskawiczne tamowanie krwi i co ważne pozwala uśmierzyć ból. Jest to preparat powstały na bazie alginianów, które tworzą warstwę proszku na ranie i doskonale pochłaniają krew, również zapewniają chłodzenie w miejscu spryskania w formie hydrożelu. Ten rodzaj preparatu pozwala na szybsze działanie niż np. zwykłe tamowanie kompresami. Dlatego niezastąpiony jest na różnego rodzaju wycieczkach pieszych, górskich i wszędzie tam gdzie liczy się szybkie działanie. W przypadku upadku, skaleczenia zapewnia skuteczną formę tamowania krwi. Polecany do zastosowania dla dzieci i osób dorosłych.

Akutol Spray – plaster w spray’u

Dlaczego warto stosować preparaty opatrunkowe w spray’u na skórę?

– wygodna forma aplikacji
– szybkie działanie
– formuła uśmierzająca ból
– tworzą elastyczną warstwę na skórze, która nie blokuje ruchów
– podręczne opakowanie można mieć zawsze przy sobie
– doskonale chronią ranę przed zabrudzeniem

Środek do odklejania plastrów

Jeżeli zdecydowaliśmy się na opatrywanie ran zwykłymi plastrami to warto posiadać w apteczce specjalny spray do ich odklejania. Wiele osób na pewno nie jednokrotnie usuwało plaster z miejsca skaleczenia. Plastry mogą być wykonane z różnych materiałów w zależności od producenta. Tak samo posiadają zróżnicowany klej, jedne są bardziej przyczepne inne z kolei niezwykle ciężko usunąć ze skóry. Dlatego w tym celu warto zastosować specjalny spray, który z łatwością i bezboleśnie pozwoli nam na usunięcie opatrunku ze skóry. Szczególnie jest to istotne kiedy plaster odklejamy dziecku, dzieci są mniej odporne na ból niż dorośli. I nie jeden rodzic wie, że bardzo często odklejania plastrów kończy się płaczem i niechęcią do ponownej aplikacji. Więc warto wypróbować nowoczesne preparaty pozwalające na delikatne odklejanie opatrunków bez bólu. Ten rodzaj preparatu radzi sobie także doskonale z plastrami wodoodpornymi.

Spray do usuwania plastrów bez bólu

Preparat do odklejania plastrów dlaczego jest skuteczny?

– pozwala na szybkie odklejanie plastrów niemalże każdego rodzaju
– bezbolesne odklejanie opatrunków zwłaszcza istotne dla dzieci
– pozwalają na odklejanie plastrów wodoodpornych
– szybkie działanie

Warto mieć zawsze pod ręką preparaty pozwalające na szybkie tamowanie krwi, do zabezpieczenia ran czy odklejania plastrów. A zwłaszcza jest to przydatne na wakacjach, kiedy dziecko częściej bawi się na świeżym powietrzu w domu, czy na placach zabaw, wycieczkach. Gdzie ryzyko upadku i skaleczenia jest bardzo duże. A tego rodzaju środki medyczne doskonale zabezpieczają ranę przed zabrudzeniami różnego pochodzenia, które mogą powodować zakażenia. Za ich posiadaniem przemawia również wygodna forma spray’u, która pozwala na szybką i bezbolesna aplikację. W niektóry preparatach stosuje się wyciągi roślinne czy substancje chłodzące, które dodatkowo uśmierzają ból czego nie zdziałają zwykłe plastry do naklejania. Dlatego warto mieć zawsze do dyspozycji tego rodzaju asortyment, który można zakupić w większości sklepów medycznych czy aptek. Są to bardzo często preparaty, z których mogą korzystać alergicy. Jednak aby mieć pewność czy konkrety środek będzie dla osób z alergiami należy zawsze zapoznać się z ulotką producenta. Podobnie jeżeli chodzi o zastosowanie czytajmy zawsze instrukcję użycia. I pamiętajmy aby tego rodzaju środki kupować z wiarygodnych źródeł jakim są apteki czy sklepy medyczne.

Sztuczny lód w sprayu uśmierzający ból, na stłuczenia, kontuzje, zwichnięcia